
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 18 |
| Height | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 3.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 65 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Configuration | Positive |
| Switching Frequency | 2 MHz |
| Max Input Voltage | 65 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Max Output Voltage | 64.35 V |
| Max Duty Cycle | 99 % |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Packaging | Tube |
| Quiescent Current | 2.5 µA |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$5.43034
Ext.Price$5.43034
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.43034 | $5.43034 |
| 10 | $5.29709 | $52.97090 |
| 25 | $5.25547 | $131.38675 |
| 50 | $5.21417 | $260.70850 |
| 100 | $5.17320 | $517.32000 |
